Úprava cestovného poriadku autobusovej linky 304 407

busÚprava cestovného poriadku autobusovej linky 304 407 sa týka zapracovania autobusových zastávok Lubina Miškech Dedinka a Lubina U Valenčíkov. Ide o posledný autobusový spoj počas pracovného týždňa, ktorý má odchod z autobusovej stanince v Novom Meste nad Váhom o 22.25 h. Uvedený spoj má konečnú výstupnú zastávku v obci Lubina Hrnčiarové o 23.00 h, hoci potom pokračuje do cieľovej stanice - autobusová stanica Stará Turá, Chirana.

Ďalšie informácie...
 

Hrobové miesta - značenie

hrob.miesto_vyzvaV uplynulých dňoch prebehlo na miestnom cintoríne v Lubine značenie hrobových miest. Značenie bolo vykonané nalepením nálepky oranžovej farby s uvedením textu. Nálepkou boli označené tie hrobové miesta, pri ktorých obec neeviduje nájomcu hrobového miesta (asi 90 % prípadov), alebo je nájomca známy, ale na výzvy obce ohľadom nájmu hrobového miesta vôbec nereaguje. V prípade, že ste na svojom hrobovom mieste našli nalepenú predmetnú nálepku, prosíme, aby ste kontaktovali zamestnancov Obecného úradu v Lubine do 31.12.2017. V opačnom prípade bude hrobové miesto v roku 2018 zrušené.

   

Podjavorinské špeciály - Traktoriáda - Nová tradícia započatá

podjavorinske_specialySobota, 7. október 2017, Miškech Dedinka, Lúka U Valenčíkov

...a zrodili sa Podjavorinské špeciály
Počnúc 9.00 hodinou ráno sa (veríme) "započalo" v obci Lubina nové podujatie venované nadšencom štvorkolesových "tátošov". 
Defilé asi päťdesiatich traktorov sa spred Osvetového dom Dr. Milana Hodžu v Miškech Dedinke presunulo na lúku U Valenčíkov, ktorá nie tak nedávno, bola dejiskom 2. ročníka v kosení ručnou kosou pod názvom Lubinská kosa. Možno ani sami organizátori nepredpokladali, aká veľká bude účasť. Niektorí účastníci svoje cesty merali naozaj zďaleka, napr. z takej obce Vitanová na Orave. Najpočetnejšie zastúpenie mal traktor značky Zetor (Zetor 25 v počte kusov 8), a málokto asi vie, že tento rok to bolo už 71 rokov, čo Zetor uzrel svetlo sveta a stal sa tak nenahraditeľným pomocníkom v poľnohospodárstve.

Ďalšie informácie...
   

Dočasná odstávka služby SMS spravodaj

sms-spravodajZ dôvodu technického problému na hlavnom SMS zariadení, ktoré odosiela SMS správy bude služba SMS spravodaj dočasne nedostupná počnúc dňom 11.10.2017 na obdobie 20 dní. Počas tohto obdobia nebude možné prijímať oznamy na mobilné telefóny, resp. nebudú doručené. Týmto nie je dotknuté prijímanie správ na zaregistrované emailové adresy - oznamy na zadané emailové adresy budú doručované.
Ďakujeme za pochopenie.

 


Stránka 1 z 76