Na ceste do rozprávky - Cesta rozprávkovým lesom 5.6.2016 vrch Roh

20160605_144632Obec Lubina v spolupráci so ZŠ s MŠ Samuela Štúra Lubina zorganizovali v nedeľu 5. júna 2016 už v poradí 5. Cestu rozprávkovým lesom na vrchu Roh. A o tom, že nielen cesta bola rozprávková sa mohli deti a všetci prítomní presvedčiť v okolí amfiteátra, kde strávili jeden krásny deň. I keď, do poslednej chvíle to vyzeralo, že podujatie sa neuskutoční, lebo počasie nás zasa jeden raz presvedčilo o svojej "sile". Ale asi nás má tam hore Niekto rád a vypočul prosby a modlitby viacerých z nás, keď toto krásne podujatie mohlo prebehnúť.


Opäť boli prichystané stanovištia so súťažami a rozprávkovým bytosťami, kde si deti preverili svoje zručnosti a šikovnosť. Odmenou im boli sladké dobroty bez rozdielu. I tento rok bol pripravený "svet atrakcií", kde nechýbali vodné lodičky, ktoré sa tešili opäť veľkému záujmu, nafukovacie skákacie hrady Pirát, Princess, Muchotrávka, nafukovací sumo zápasníci, maxi šmýkaľka, ktorá vyzerala "hrozivo" len pohľad, maxi nafukovaí terč. Jazdu na koníkoch tento rok vystriedala jazda na koči s nádhernými koníkmi pána Milana Podolana od Škulcov. Vďaka šikovným rukám našich "maskérov" manželov Miroslava a Janky Ostrovských sa detičky mohli premeniť na svoje obľúbené zvieratko, či rozprávkovú postavičku. Ani mamičky a vlastne všetky dámy sa mohli nechať skrášliť s kozmetikou Mary Kay a dozvedieť sa najnovšie trendy v oblasti líčenia. O program sa postaral HaZZ z Nového Mesta nad Váhom, ktorý predviedol profesionálne ukážky vyprostenia, či skôr vystrihnutia zakliesnenej osoby z auta a následne hasenie horiaceho vraku auta. Detičky si mohli prezrieť hasičské vozidlo, odfotiť sa s pánmi hasičmi a dozvedieť sa viac o ich náročnej práci. Za to, že sa HaZZ z Nového Mesta nad Váhom zúčastnil tohto podujatia a predviedol ukážky svoje práce patrí poďakovanie veliteľovi DHZ Miškech Dedinka Ivanovi Krúpovi. A keď sú hasiči, tak zväčša sú aj policajti a veru tí boli zastúpení z Obvodného oddelenia PZ Stará Turá. Bodkou za programom bolo vystúpenie Kynologického klubu zo Starej Turej, ktorý spolu so svojimi štvornohými priateľmi predviedol ukážky športovej kynológie, poslušnosti psa a ukážku bojovnosti s figurantom. Počas celého podujatia vyhrávala muzika, deti mali k dispozícii občerstvenie, mohli si opekať špekáčiky, slaninku, ktoré boli pre ne zabezpečené sponzorsky. 

Cesta rozprávkovým lesom na vrchu Roh má už svoju istú tradíciu. Teší nás, že je známa aj v širokom okolí, hoci prvotne bola určená pre deti našej obce.
Lež, zásluhu na podujatí majú ľudia, ktorí ho podporujú sponzorsky, priložením ruky k dielu - vďaka nim má svoju úroveň a môže každý rok prebehnúť.

Preto POĎAKOVANIE patrí sponzorom, vďaka ktorých podpore sa mohlo podujatie uskutočniť:

 • sponzor, ktorý si neželal byť menovaný,
 • A3P s. r. o.
 • Wood Service Group, s. r. o.
 • UNISTAV VP, s. r. o.
 • Miroslav Sadloň - strechár
 • Elpax.sk
 • JUDr. Dezider Sedlár
 • CbSoft, s. r. o.
 • Phimnalin Srisaengchan Srncová
 • Tomáš Sapáček
 • Andrej Sapáček
 • U Šustra
 • Ing. Katarína Kučerová
 • Zuzana Martáková
 • AK-Dent, s. r. o.
 • KOVO - Pavol Čamek
 • Saloon Cetuna