Jááánošííík - legenda po viac ako 300 rokoch ožila pod vrchom Roh

jnokHabemus Jááánošííík! 
Mohli radostne zvolať radošinci, občania obce Lubina i návštevníci z okolitých miest a obcí v sobotu pod vrchom Roh. Národný hrdina Juraj Jánošík ožil na pódiu prírodného amfiteátra po viac ako 300 rokoch pod taktovkou Radošinského naivného divadla a SĽUK-u. 


Humorné jánošíkovské retro bolo gejzírom scénok, rezkých pesničiek i sprievodného slova. Stanislav Štepka - autor, ktorý sa sám predstavil ako národný hrdina, uviedol  hru ako legendu, ako príbeh o príbehu, ako spomienku. Stará dobrá literárna predloha bola obohatená o vtipné momenty a texty, ktoré ju posunuli ďalej - do prítomnosti. Rozprávač (Stanislav Štepka) svojimi kultovými hláškami a komentármi hru humorne, komicky i celkom vážne prepojil so súčasným dianím na Slovensku. Predstavil sa nám ako dokonalý znalec ľudskej i slovenskej duše. Riadnu salvu humoru "spustil" vo svojom monológu - "pravá ruka" Jánošíka - Uhorčík. Záver predstavenia sa tak nemohol zaobísť bez standing ovation.
Uvedené podujatie deklarovalo veľmi významnú skutočnosť- prostredie amfiteátra dlho nezažilo takú masu ľudí. Podľa vyjadrení prítomných tomu tak bolo naposledy pred 25. rokmi na oslavách SNP. Takže, ešte stále existuje "niečo" čo ľudia dokážu oceniť, pre čo sa dokážu nadchnúť... Bol to skrátka úžasný pohľad!

Fotogaléria