Fašiangový pochod dedinou

fasiangy

Obec Lubina a Základná škola s materskou školou S. Štúra Lubina i tento rok zorganizovali Fašiangový pochod dedinou. V piatok 10. februára už od skorých ranných hodín bol školský dvor nezvyčajne rušný - dorábali sa totiž zabíjačkové špeciality, na ktorých počas týždňa usilovne pracovali samotní poslanci OZ, členovia kultúrnej komisie vrátane občanov našej obce, ale i náš pán starosta.


Oficiálne sa však fašiangy a s ním spojený fašiangový pochod začali o 14.30 h, kedy od budovy základnej školy vyrazil sprievod masiek za spevu a uchu lahodných tónov harmoniky, ktoré sa rozliehali dedinou. Na tejto svojej "trase" bol sprievod odmenený čerstvo upečenými šiškami, sladkosťami, šabliam sa ušla slanina, klobáska i údené mäsko. Kto sa nezúčastnil pochodu, mohol sa fašiangovo občerstviť, zaspievať i zatancovať pri školskej jedálni až do neskorých večerných hodín.

Foto: Ľuboš Haruštiak 

FOTOGALÉRIA