Čarovne rozprávkovo na vrchu Roh

titulka

Mesiac jún, okrem toho, že je predzvesťou blížiaceho sa konca školského roka, je pre deti aj mesiacom, kedy oslavujú svoj sviatok. Oslava tohtoročného sviatku dňa detí v obci Lubina pripadla na 11. jún 2017. Všetky podujatia, ktoré sa konajú pod holým nebom sú závislé od počasia a nepriaznivé počasie dokáže zmariť aj tú najlepšie zorganizovanú akciu. Asi nás tam hore má niekto naozaj rád, keď nám v nedeľu doprial ukážkový krásny letný deň.


Cesta rozprávkovým lesom sa začala o 10:30 hod. a pre deti bolo pripravených 10 rozprávkových stanovíšť s všakovakými postavičkami, ktoré si pre ne pripravili zábavné súťaže a hry a odmenou bolo nielen zvládnutie úlohy, ale aj sladké prekvapenie. Ale "prekonaním" rozprávkovej trasy sa čarovný deň zďaleka neskončil. Detičky si mohli dosýta užiť atrakcie od výmyslu sveta. Tradične nechýbal bazén s elektrickými lodičkami, ktoré sa tešia obľube už dobrých pár rokov po sebe. Novinkou bola detská fun zóna zaberajúca plochu 100 m2, ktorú ocenili najmä rodiča s malými detičkami do 5 rokov. Už teraz vieme, že budúci rok nesmie na tomto podujatí chýbať. Ale tu výpočet atrakcií zďaleka nekončí. Svoje miesto zaujala aj maxi nafukovacia šmýkaľka, skákací hrad a dve ďalšie novinky a to bungee running a nafukovací gladiátor. Bolo zábavné pozorovať, že tieto atrakcie nepritiahli len deti, ale aj ich rodičov, ktorí si na nich zmerali svoje sily.
Za absolvovanie cesty rozprávkovým lesom každé dieťa dostalo mlsotu, chlebík a špekáčik, ktorý si mohlo opiecť nad ohniskom. Aj o pitný režim detí bolo postarané. Veď i tento rok to bolo zásluhou štedrých sponzorov. Dospeláci o hlade a smäde tiež nezostali - postaral sa o nich stánok U Šustra a páni poľovníci z PZ Roh Lubina s pánom starostom, ktorí navarili chutný gulášik.
Počas celého dňa pod šikovnými rukami "face maskérov" manželov Ostrovských sa detičky menili na svoje obľúbené rozprávkové postavičky, či zvieratká. Tak sa stalo, že nám pod Rohom lietali motýliky, behali spidermani, či princezné. Nielen pre ubolené nôžky "premával" koč ťahaný koníkmi pána Milana Podolana.
Na záver podujatia bol pripravený program, o ktorý sa postaral Magic Cirkus Marion z Bešeňova. A veruže bol magický. Ukážka trikov, ktoré sa ani na x-tý raz nedali pochopiť, či vrhanie nožov na živý terč so zviazanými očami, kedy "obeťou" bol náhodne vybraný pán z obecenstva? Žiadny veľký problém pre skúseného kúzelníka. Aj keď, dotyčnému pánovi nebolo v tej chvíli asi všetko jedno. :) Do programu boli náhodne vybrané aj dve deti z publika i jedna pani mamička a bola z toho veľká zábava.
A o to išlo. Aby sme pre deti spoločne pripravili zasa jeden nezabudnuteľný detský deň. Keď píšem spoločne, tak zámerne. Za takýmto podujatím totiž stoja ľudia, bez ktorých by nemohlo otvoriť svoje brány pre viac ako 250 detí. Som vďačná za ich pomoc a za to, že môžem s nimi pri organizovaní tohto krásneho podujatia rok čo rok spolupracovať!

Úprimné poďakovanie patrí sponzorom, vďaka ktorých podpore sa mohlo uskutočniť celé podujatie:

- Obec Lubina
- VH-H s. r. o. - Vladimír Helík
- Wood Service Group, s. r. o. - manželia Kuricoví
- MUDr. Martina Šmídová
- UNISTAV VP, s. r. o. - Viliam Petrovič
- CbSoft, s. r. o. - Ing. Daniel Bednárik
- Drevoexpres - Ján Jarábek
- U Šustra - Miroslav Sadloň
- Kovo Čamek - Pavol Čamek
- Phimnalin Srisaengchan Srncová
- AK Dent, s. r. o. - MUDr. Katarína Adamková
- Zuzana Martáková
- Milan Srnec

Rovnako veľké poďakovanie patrí za "priloženie ruky k dielu":

- za prípravu a realizáciu Cesty rozprávkovým lesom riaditeľke ZŠ s MŠ Samuela Štúra Lubina Mgr. Erike Vrzalovej, zástupkyni riaditeľky Mgr. Daniele Vrtochovej, Mgr. Oľge Mikuškovej, Mgr. Andrei Kasardovej a všetkým pomáhajúcim deťom zo základnej školy i tým, ktorí jej brány už dávno opustili,
- pánovi Milanovi Podolanovi od Škulcov,
- "face maliarom" manželom Miroslavovi a Janke Ostrovským,
- pani Anke Martákovej s dcérou Simonkou, pani Monike Bučkovej so synom Erikom,
- poslankyni Obecného zastupiteľstva v Lubine Danke Kollárovej,
- DHZ Miškech Dedinka na čele s veliteľom Ivanom Krúpom,
- poľovníkom z PZ Roh Lubina,
- a v neposlednom rade pánovi starostovi Ing. Martinovi Beňatinskému.


Text: Ing. Simona Štepanovicová

FOTOGALÉRIA