Netradičné využitie zeleniny a ovocia

Dňa 28.1.2013 sa v KD G. Zocha v Lubine realizoval projekt pod názvom „Netradičné využitie ovocia a zeleniny - tvorivé dielne.“

Vypracovalo ho Rodičovské združenie pri Základnej škole s MŠ S. Štúra Lubina.


Cieľom projektu bolo naučiť žiakov niečo nové, upriamiť ich pozornosť na ovocie a zeleninu, tak trocha netradične, pomocou a prostredníctvom carvingu. S myšlienkou naučiť žiakov ZŠ s MŠ S. Štúra Lubina základy vyrezávania ovocia a zeleniny, lebo to presne carving je, prišla Ing. Katarína Kučerová, predsedníčka Rady školy, ktorá sa s touto technikou zdobenia ovocia a zeleniny stretla v rámci svojej profesie. Rodičovské združenie jej nápad podporilo a spoločnými silami vypracovali a podali projekt, ktorým požiadali o grant Trenčiansku nadáciu. Trenčianska nadácia projekt schválila a následne finančne podporila.


Jej zástupcovia: správkyňa nadácie RNDr. Alena Karasová a projektová koordinátorka Danka Adamusová sa zúčastnili aj samotnej realizácie v Lubine. Zišli sa tu všetci žiaci základnej školy a pod vedením skúseného odborníka na carving, jedného z najlepších na Slovensku, Tomáša Vidu z Bratislavy úspešne absolvovali základy tejto techniky zdobenia ovocia a zeleniny. 
Deti  pracovali s jablkami, mrkvou a rajčinami.

 

Text: Viliam Solovič

Foto: Ing. Jana Dedíková