Reakcia MŠVVaŠ SR na zavádzajúce a poplašné informácie zverejnené v denníku Hospodárske noviny a Plus jeden deň

08.08.2013

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) SR chce uviesť na pravú mieru nepravdivé informácie, ktoré včera zverejnil denník Hospodárske noviny v článku „Čaplovič má zoznam škôl na odstrel. Pre platy“ a dnes denník Plus jeden deň v článku „128 škôl na odstrel!“, nakoľko ide o hrubo zavádzajúce a poplašné informácie, ktoré sa nezakladajú na pravde.

 

Hrubo zavádzajúce je tvrdenie, že zverejnený zoznam predstavuje zriaďovateľov, ktorých školy sú určené na zrušenie. Ministerstvo školstva s uvedenými zriaďovateľmi rokuje o možnostiach zefektívniť a racionalizovať prevádzku škôl, pričom zrušenie školy je len jednou z viacerých možností a navrhuje sa len malému počtu zriaďovateľov. Rozhodnutie o zrušení školy je v každom prípade výhradne v kompetencii zriaďovateľov.
Navyše rokovania sú stále otvorené, a preto je zarážajúce, že sa v médiách prezentuje tento zoznam ako „školy na odstrel“. Toto tvrdenie je v rozpore s reálnym stavom a súčasne aj s princípmi novinárskej etiky a objektívneho informovania zo strany uvedených denníkov.


Zdroj:

http://www.minedu.sk/reakcia-msvvas-sr-na-zavadzajuce-a-poplasne-informacie-zverejnene-v-denniku-hospodarske-noviny-a-plus-jeden-den/