(Už) patríme medzi vásIMG_7114_800x533

Atmosféra sobášnej siene Obecného úradu v Lubine sa v sobotu, 18. októbra 2014, niesla v slávnostnom duchu. Konalo sa totiž Uvítanie detí do života. Uvítanie nových malých občanov našej obce. Tí veru netušili, že práve im patrila tá nádherná chvíľa, v ktorej ich starosta obce vítal do našich radov a rodičom srdečne blahoželal k ich narodeniu. Zároveň vo svojom príhovore vyzdvihol radosť, akou sú naši najmenší pre rodičov, starých rodičov a pre nás, pretože sú signálom rozrastajúcej sa obce i chuti rodičov vychovávať svoje deti práve tu, v nádhernom prostredí podjavorinského kraja.

 

Uvítaní do života našej obce boli:

Patrik HROMADA, Tomáš ŠTEPANOVIC, Petra MAJTÁSOVÁ, Mathias MALÁRIK, Adela NAĎOVÁ, Šimon SOLOVIČ, Lukáš KLINČÚCH, Lukáš MARTINKA, Alžbeta JARÁBKOVÁ, Jakub ŠVEHLA, Martin ŠKULEC, Radovan MARTÁK.


Celá slávnosť bola popretkávaná teplým ľudským slovom, básňami, krásnymi tónmi hudby a spevu, ktoré sa miešali so „všakovakými“ prejavmi našich najmenších. Uskutočnil sa zápis do pamätnej knihy obce a rodičom boli odovzdané balíčky pre deti a pamätné listy, ako spomienka na tento neopakovateľný deň.


„Deti sú nám verným obrazom, im dávame do vienka všetko naše človečenstvo, úctu k životu i k sebe samým. Oni nám v budúcnosti vrátia ten pomyslený tretí groš, ako v známej slovenskej rozprávke. A je iba na rodičoch, ako spomínaný groš bude vyzerať.“

                                                                 Ing. Martin Beňatinský, starosta obce

 

 

Foto: Ľuboš Haruštiak