3. ročník Podjavorinských folklórnych slávností je úspešne za nami

PFS1

Folklór, folklór a ešte raz folklór. Ten si mohli dosýta užiť všetci, ktorí  v sobotu 9. mája 2015 zavítali do amfiteátra na vrchu Roh. Od 14. hodiny sa im totiž predstavili folklórne súbory a skupiny zo Slovenska i srbskej Padiny už na 3. ročníku Podjavorinských folklórnych slávností. 

 

Organizácia tohto 3. ročníka slávností sa okrem pôvodných iniciátorov myšlienky - obce Lubina a obce Bzince pod Javorinou rozšírila i o mesto Stará Turá, za spolupráce Trenčianskeho osvetového strediska v Trenčíne. Podujatie sa usktočnilo pod záštitou predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja Jaroslava BAŠKU, ktorý sa osobne slávností zúčastnil a starostovi obce Lubina odovzdal symbolický šek v hodnote 1.000 Eur na toto podujatie.

 

Program bol rozdelený do 4 tematických blokov:

Spod Veľkej Javoriny: Klenotnica Bzince pod Javorinou, FSk Javorinka Lubina - Miškech Dedinka, FSk Pobedimčan.

Naši najmenší: DFS Čakanka Nové Mesto nad Váhom, ZŠ Bzince pod Javorinou, DFSk Štvorlístok Pobedim, DFS Selčanka Selec, DFS Kopaničiarik Myjava.

Ide pieseň dookola: MSSk Chotár, V. Mudríková - kysucká heligonkárka a speváčka, FS Kubra, FS Jabloničanka, FS Rozvadžan.

Z každého rožku trošku: FS Holubička zo srbskej Padiny, FSk Selčan Selec, FS Technik Bratislava.

Vystúpeniu predchádzalo sprievodné slovo o vzniku a činnosti jednotlivých súborov, skupín či jednotlivcov.

 

Počas slávností boli pripravené sprievodné akcie: atrakcie pre deti, ukážka tradičných remesiel a, samozrejme, nechýbalo ani občerstvenie.

Slávnosti navštívilo asi 2000 priaznivcov folklóru, pre ktorých pripravili zúčastnené folklórne súbory, skupiny i jednotlivci krásny a bohatý kultúrny program.


Poďakovanie patrí organizátorom, účinkujúcim, ľudovým remeselníkom a návštevníkom slávností, ktorí takto spoločne vytvorili jednu veľkú folklórnu rodinu a zo slávností sa takto stala už tradícia.

 

Fotogaléria