Nezabudnuteľná Cesta rozprávkovým lesom na vrchu Roh

IMG_4472Obec Lubina a ZŠ s MŠ S. Štúra Lubina pripravili pre všetky svoje deti dňa 7. júna 2015 Cestu rozprávkovým lesom v krásnom prostredí na vrchu Roh. A o tom, že nielen cesta bola rozprávková sa mohli deti a všetci prítomní presvedči v okolí amfiteátra, kde strávili jeden krásny deň. Po absolvovaní stanovíšť so skutočnými rozprávkovými postavami, ktoré si pre ne pripravili rôzne súťaže a odmeny, sa rozprávkový deň ani zďaleka neskončil.

Bolo pripravené množstvo atrakcií z ktorých určite najväčší ohlas zaznamenal bazén s elektrickými lodičkami, ktorý počas nesmierne horúceho dňa lákal skôr ku kúpaniu. Novinkou boli bumper balls - nadrozmerné nafukovacie lopty na telo, obria šmýkaľka, nafukovacia trampolína a skákací hrad. K tomuto podujatiu už štvrtým rokom patrila aj jazda na koníkoch, maľovanie na tvár, keď vďaka šikovným rukám našich "maskérov" sa detičky mohli zmeniť na svoje obľúbené zvieratko, či rozprávkovú postavičku. Ani mamičky a vlastne všetky dámy sa mohli nechať skrášliť s kozmetikou Mary Kay a dozvedieť sa najnovšie trendy v oblasti líčenia. O program sa postarali hasiči z DHZ Miškech Dedinka, ktorí poučili, čo robiť v prípade požiaru - taká prevencia nie je nikdy na škodu. V spolupráci s príslušníkmi Obvodného oddelenia PZ Stará Turá predviedli hasenie požiaru, ktorý založil páchateľ a ktorý následne skončil v policajných putách. Bodkou za programom bolo vystúpenie Kynologického klubu "Smile of Dog" z Nového Mesta nad Váhom, ktorý spolu so svojimi štvornohými priateľmi predviedol ukážky športovej kynológie, poslušnosti psa, ukážku, že aj psík vie tancovať (dogdancing) a ukážku bojovnosti s figurantom.

Počas celého dňa mali deti k dispozícii občerstvenie, mohli si poopekať špekáčiky a slaninu,ktoré boli pre ne zabezpečené sponzorsky, rovnako ako všetky atrakcie a program.

 

Cesta rozprávkovým lesom na vrchu Roh má už takpovediac svoju "malú" tradíciu. Za touto tradíciou stoja ľudia, vďaka ktorým toto podujatie každoročne prebieha, má svoju úroveň a vo väčšine kalendárov je hrubo vyznačené.

Aj touto cestou dotyčným ľuďom úprimne ďakujem!

Som vďačná za ich pomoc a za to, že môžem s nimi pri organizovaní tohto krásneho podujatia spolupracovať!

 

Ing. Simona Štepanovicová

prednostka OcÚ