Jesenný zber veľkoobjemového odpadu - 20.10.2017

Jesenný zber veľkoobjemového odpadu - 20.10.2017

Gazdovský večer - Ľudová veselica 28.10.2017

Gazdovský večer - Ľudová veselica 28.10.2017

Systém zberu komunál.odpadu a triedeného zberu v obci

Systém zberu komunál.odpadu a triedeného zberu v obci

Nábor nových členov do DFS Javorinka Miškech Dedinka

Nábor nových členov do DFS Javorinka Miškech Dedinka

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

Zápis detí do Základnej školy S. Štúra Lubina

zapis_ZS_2016

 

Úprava cestovného poriadku autobusovej linky 304 407

busÚprava cestovného poriadku autobusovej linky 304 407 sa týka zapracovania autobusových zastávok Lubina Miškech Dedinka a Lubina U Valenčíkov. Ide o posledný autobusový spoj počas pracovného týždňa, ktorý má odchod z autobusovej stanince v Novom Meste nad Váhom o 22.25 h. Uvedený spoj má konečnú výstupnú zastávku v obci Lubina Hrnčiarové o 23.00 h, hoci potom pokračuje do cieľovej stanice - autobusová stanica Stará Turá, Chirana.

Ďalšie informácie...
 

Hrobové miesta - značenie

hrob.miesto_vyzvaV uplynulých dňoch prebehlo na miestnom cintoríne v Lubine značenie hrobových miest. Značenie bolo vykonané nalepením nálepky oranžovej farby s uvedením textu. Nálepkou boli označené tie hrobové miesta, pri ktorých obec neeviduje nájomcu hrobového miesta (asi 90 % prípadov), alebo je nájomca známy, ale na výzvy obce ohľadom nájmu hrobového miesta vôbec nereaguje. V prípade, že ste na svojom hrobovom mieste našli nalepenú predmetnú nálepku, prosíme, aby ste kontaktovali zamestnancov Obecného úradu v Lubine do 31.12.2017. V opačnom prípade bude hrobové miesto v roku 2018 zrušené.

 

Mesiac úcty k starším - Pozvánka na kultúrny program

Mesiac_ucty_k_starsim_2017

 

Podjavorinské špeciály - Traktoriáda - Nová tradícia započatá

podjavorinske_specialySobota, 7. október 2017, Miškech Dedinka, Lúka U Valenčíkov

...a zrodili sa Podjavorinské špeciály
Počnúc 9.00 hodinou ráno sa (veríme) "započalo" v obci Lubina nové podujatie venované nadšencom štvorkolesových "tátošov". 
Defilé asi päťdesiatich traktorov sa spred Osvetového dom Dr. Milana Hodžu v Miškech Dedinke presunulo na lúku U Valenčíkov, ktorá nie tak nedávno, bola dejiskom 2. ročníka v kosení ručnou kosou pod názvom Lubinská kosa. Možno ani sami organizátori nepredpokladali, aká veľká bude účasť. Niektorí účastníci svoje cesty merali naozaj zďaleka, napr. z takej obce Vitanová na Orave. Najpočetnejšie zastúpenie mal traktor značky Zetor (Zetor 25 v počte kusov 8), a málokto asi vie, že tento rok to bolo už 71 rokov, čo Zetor uzrel svetlo sveta a stal sa tak nenahraditeľným pomocníkom v poľnohospodárstve.

Ďalšie informácie...
 


Stránka 1 z 82